تاریخ : جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱ 12 ربيع أول 1444 Friday, 7 October , 2022
8

🔸فهرست گران ترین انتقالات ۱۲۴ ساله فوتبال جهان منتشر شد

  • کد خبر : 1245
  • ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۶:۴۰
🔸فهرست گران ترین انتقالات ۱۲۴ ساله فوتبال جهان منتشر شد

فهرست رکورد داران انتقالات گران فوتبال جهان از ۱۲۴ سال پیش تاکنون منتشر شد که نکته جالب قرار گرفتن گرت بیل بالاتر رکوردداران انتقالات گران فوتبال جهان از ۱۲۴ سال پیش تاکنون  با نرخ پوند انگلیس معرفی شدند که به بررسی آن ها می پردازیم وهمچنین در ضمن مابه التفاوت قیمت ها را با احتساب […]

فهرست رکورد داران انتقالات گران فوتبال جهان از ۱۲۴ سال پیش تاکنون منتشر شد که نکته جالب قرار گرفتن گرت بیل بالاتر

رکوردداران انتقالات گران فوتبال جهان از ۱۲۴ سال پیش تاکنون  با نرخ پوند انگلیس معرفی شدند که به بررسی آن ها می پردازیم وهمچنین در ضمن مابه التفاوت قیمت ها را با احتساب نرخ تورم به دلار آمریکا حساب می کنیم تا نرخ ها به سال ۲۰۱۷ به روز رسانی شود.

۱-نخستین بازیکن گران قیمت تاریخ فوتبال جهان ویلی گراوز اسکاتلندی است که با ۱۰۰ پوند در سال ۱۸۹۳از وست برومویچ آلبیون به آستون ویلا با ۱۰۰ پوند انتقال یافت وبا احتساب نرخ تورم امروزی این انتقال ۱۳۲۵۰ دلار آمریکا آب خورد.

۲-انتقال بن گرین در سال ۱۹۰۳از بارنزلی به اسمال هیتس با مبلغ ۵۰۰ پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۶۳۹۰۰ دلار آمریکا می شود.

۳-انتقال اندی مک کوبی از ساندرلند به نیوکاسل یونایتد با مبلغ ۷۰۰ پوند در سال ۱۹۰۴که با احتساب نرخ تورم امروزی ۸۹۷۰۰ دلار آمریکا می شود.

۴-انتقال آلف کامون از ساندرلند به میدلزبورو در سال ۱۹۰۵با مبلغ ۱۰۰۰ پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۱۲۸۰۰۰ دلار آمریکا می شود.

۵-انتقال دانیل شیا از وستهام یونایتد به بلکبرن راورزدر سال ۱۹۱۳ با مبلغ ۲۰۰۰ پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲۳۵ هزار دلار آمریکا می شود.

۶-انتقال پرسی داوسون میدلسیان اسکاتلند به بلکبرن راورز در سال ۱۹۱۴ با مبلغ ۲۵۰۰ پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲۸۶ هزار دلار آمریکا می شود.

۷-انتقال دیوید جک با مبلغ ۳۵۰۰ پوند در سال ۱۹۲۰از پلی موث به بولتون واندرز که با احتساب نرخ تورم امروزی ۱۶۸ هزار دلار آمریکا می شود.

۸-انتقال سید پادپوف از وستهام یونایتد به فالکریک با مبلغ ۵۰۰۰ پوند در سال ۱۹۲۲که با احتساب نرخ تورم امروزی ۳۲۶ هزار دلار آمریکا می شود.

۹-انتقال باب کلی از برنلی به ساندرلند با مبلغ ۶۵۰۰ پوند در سال ۱۹۲۵که با احتساب نرخ تورم امروزی ۴۴۲ هزار دلار آمریکا می شود.

۱۰-باز هم دیوید جک در سال ۱۹۲۸ رکورد انتقالات را می شکند وبا مبلغ ۱۰۸۹۰ پوند از بولنون واندرز به آرسنال می پیونددکه با احتساب نرخ تورم امروزی ۷۸۳ هزار دلار آمریکا می شود.

۱۱-برنابه فریرا آرژانتینی با مبلغ ۲۳ هزار پوند در سال ۱۹۳۲ از تیم تایگربه ریورپلاته می پیوندد که با احتساب نرخ تورم امروزی یک میلیون ونهصد وشش هزار دلار آمریکا می شود.

۱۲-جانی موریس در سال ۱۹۴۹ از منچستریونایتد به داربی کانتری با مبلغ ۲۴ هزار پوندمی پیوندد که با احتساب نرخ تورم امروزی یک میلیون ودوازده هزار دلار آمریکا می شود.

۱۳-انتقال ادی کوئیلی از شفیلد ونزدی به پرستون نورث اند در سال ۱۹۴۹ با مبلغ ۲۶۵۰۰ پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی یک میلیون وصدوهفده هزار دلار آمریکا می شود.

۱۴-انتقال ترور فورد ولزی از آستون ویلا به ساندرلند در سال ۱۹۵۰با مبلغ ۳۰ هزار پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی یک میلیون ودویست وبیست وهفت هزار دلار آمریکا می شود.

۱۵-انتقال جکی سوئل از ناتس کانتری به شفیلد ونزدی با ۳۴۵۰۰ پوند انگلیس که با احتساب نرخ تورم امروزی یک میلیون ودویست ونود وسه هزار دلار آمریکا می شود.

۱۶-انتقال هانس یپسون سوئدی از آتالانتا به ناپولی با ۵۲ هزار پونددر سال ۱۹۵۲ که با احتساب نرخ تورم امروزی یک میلیون وهفتصد وهشتاد وشش هزار دلار آمریکا می شود.

۱۷-انتقال خوآن شیفیانو اروگوئه ای در سال ۱۹۵۴که اشک ۲۰۰ هزار  برزیلی را در جام جهانی ۱۹۵۰ درورزشگاه  ماراکانا در آورد از پنارول به آث میلان با ۷۲ هزار پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲ میلیون وسیصد وپنجاه وسه هزار دلار آمریکا می شود.

۱۸-انتقال انریکه عمر سیوری از ریورپلاته به یوونتوس با ۹۳ هزار پوند در سال ۱۹۵۷ که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲ میلیون وششصد وهفتاد وشش هزار دلار آمریکا می شود.

۱۹-انتقال لوئیس سوآرز اسپانیایی از بارسلونا بهاینترمیلان با مبلغ ۱۵۲ هزار پوند در سال ۱۹۶۱که با احتساب نرخ تورم امروزی ۴ میلیون دلار آمریکا می شود.

۲۰-انتقال آنجلو سورمانی از مانتوآ ایتالیا به آ اس رم با مبلغ ۲۵۰ هزار پوند در سال ۱۹۶۳معادل ۶ میلیون ودویست هزار دلار آمریکا با نرخ به روز رسانی در سال ۲۰۱۷ است.

۲۱-انتقال هارالد نیلسن از بولونیا ایتالیا به اینترمیلان با ۳۰۰ هزار پوند در سال ۱۹۶۷که با احتساب نرخ تورم امروزی ۶میلیون وپانصد هزار دلار آمریکا می شود.

۲۲-انتقال پیترو آنستازیا از وارچه به یوونتوس در سال ۱۹۶۸ ۵۰۰ هزار پوند آب خورد که با احتساب نرخ تورم امروزی ۱۰ میلیون وسیصد وپنجاه هزار دلار آمریکا می شود.

۲۳-انتقال یوهان کرایف از آژاکس آمستردام به بارسلونادر سال ۱۹۷۳ ۹۲۲ هزار پوند آب خورد که با تورم امروزی ۱۳ میلیون وسیصد هزار دلار آمریکا می شود.

۲۴-انتقال جوزپه ساولدی از بولونا به ناپولی با مبلغ یک میلیون ودویست هزار پوند اولین انتقال میلیونی تاریخ فوتبال جهان در سال ۱۹۷۵ که با به روز رسانی ۱۲ میلیون دلار آمریکا می شود.

۲۵-انتقال پائولو روسی مشهور از یوونتوس به ویچنزا با مبلغ ۱میلیون و۷۵۰ هزار پوند در سال ۱۹۷۶ که معادل ۱۵ میلیون دلار آمریکا امروزی است.

۲۶-انتقال دیه گو مارادونا از بوکاجونیورز به بارسلونا در سال ۱۹۸۲ با مبلغ ۳ میلیون پوند که معادل ۱۲ میلیون و۶۵۰ هزار دلار آمریکا امروزی است.

۲۷-انتقال دیه گو مارادونا از بارسلونا به ناپولی با مبلغ ۵ میلیون پوند در سال ۱۹۸۴که معادل ۱۹ میلیون ودویست هزار دلار آمریکا امروزی است.

۲۸-انتقال رود گولیت از پی اس وی آیندهون به آث میلان در سال ۱۹۸۷ با مبلغ ۶ میلیون پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲۰ میلیون و۱۵۰ هزار دلار آمریکا می شود.

۲۹-انتقال روبرتو باجو از فیورنتینا به یوونتوس در سال ۱۹۹۰ با مبلغ ۸ میلیون پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲۱ میلیون و۷۳۳ هزار دلار آمریکا می شود.

۳۰-انتقال جان پیر پاپن از مارسی به آث میلان اولین انتقالی بود که به سطح ۱۰ میلیون پوند در سال ۱۹۹۲ رسید که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲۴ میلیون و۷۰۰ هزار دلار آمریکا می شود.

۳۱-انتقال جان لوکا ویالی از سمپدوریا به یوونتوس با مبلغ ۱۲ میلیون پوند در سال ۱۹۹۲که معادل ۲۹ میلیون و۶۵۰هزار دلار آمریکا امروز است.

۳۲-انتقال جان لوئیجی لنتینی از تورینو به آث میلان در سال ۱۹۹۲ با مبلغ ۱۳ میلیون پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۳۲ میلیون و۱۰۰ هزار دلار آمریکا است.

۳۳-انتقال رونالدو برزیلی از پی اس وی آیندهون بهبارسلونا در سال ۱۹۹۶ با رقم ۱۳ میلیون ودویست هزار پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۲۹ میلیون وپانصد هزار دلار آمریکا می شود.

۳۴-انتقال آلن شیرر از بلکبرن راورز به نیوکاسل یونایتد با مبلغ ۱۵ میلیون پوند در سال ۱۹۹۶ که با احتساب نرخ تورم امروزی ۳۳ میلیون و۶۰۰ هزار دلار آمریکا است.

۳۵-انتقال رونالدو برزیلی از بارسلونا به اینترمیلان در سال ۱۹۹۷ با مبلغ ۱۹ میلیون و۵۰۰ هزار پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۴۲ میلیون وسیصد وپنجاه هزار دلار آمریکا می شود.

۳۶-انتقال دنیلسون برزیلی از سائوپائولو به رئال بتیس در سال ۱۹۹۸ با مبلغ ۲۱ میلیون وپانصد هزار پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۴۵ میلیون و۱۵۰ هزار دلار آمریکا می شود.

۳۷-انتقال کریستین ویری از لاتزیو به اینترمیلان در سال ۱۹۹۹با ۳۲ میلیون و۱۰۰ هزار پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۶۶ میلیون وچهارصد هزار دلار آمریکا می شوذد.

۳۸-انتقال هرنان کرسپو آرژانتینی از پارما به لاتزیو ۳۵ میلیون وپانصد هزار پوند توسط کرانیوتی رئیس جاه طلب لاتزیو رقم خرورد که با احتساب نرخ تورم وتبدیل پوند به دلار ۷۱ میلیون و۳۵۰ هزار دلار آمریکا می شود.

۳۹-انتقال لوئیس فیگو از بارسلونا به رئال مادرید در سال ۲۰۰۰با مبلغ ۳۷ میلیون پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۷۴ میلیون و۳۳۰ هزار دلار آمریکا می شود.

۴۰-انتقال زین الدین زیدان فرانسوی از یوونتوس به رئال مادرید در سال ۲۰۰۱با مبلغ ۴۶میلیون و۶۰۰ هزار پوند که با به روز رسانی ۹۲ میلیون دلار آمریکا می شود.

۴۱-انتقال کاکا از آث میلان به رئال مادرید در سال ۲۰۰۹با مبلغ ۵۶ میلیون پوند که با احتساب نرخ تورم امروزی ۸۹ میلیون و۶۵۰ هزار دلار آمریکا می شود.

۴۲-انتقال کریستیانو رونالدو پرتغالی از منچستریونایتدبه رئال مادرید در سال ۲۰۰۹با مبلغ ۸۰ میلیون پوند که با حتساب نرخ تورم امروزی ۱۲۸ میلیون دلار آمریکا می شود.

۴۳-انتقال گرت بیل از تاتنهام هاسپرز به رئال مادرید در سال ۲۰۱۳با ۸۶ میلیون پوند از نظر به روز رسانی گران ترین انتقال تاریخ جهان وبالاتر از پل پوگبا است چرا که با به روز رسانی نرخ تورم ارزش این قرارداد ۱۱۷ میلیون و۶۵۰ هزار دلار آمریکا است.

۴۴-انتقال پل پوگبا از یوونتوس به منچستریونایتد با مبلغ ۸۹ میلیون پوند در سال ۲۰۱۶که با به روز رسانی نرخ تورم وتبدیل پوند به دلار ۱۱۵ میلیون و۵۹۷ هزار و۶۵۰ دلار آمریکا می شود.

گفتنی است: ارزش هر ۱۰۰ پوند در حال حاضر ۱۳۰ دلار آمریکا است.

انتهای پیام/

گرت بیل رکورد پوگبا را شکست

گزارش از علی جواهرچی/ باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : https://mongashtpress.ir/?p=1245

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.